top of page
Rehabilitacja i osteopatia Kraków

Rehabilitacja sportowa

Jesteśmy jedną z niewielu tego typu placówek, specjalizującą się i odnoszącą sukcesy w leczeniu sportowców. Do tej pory mieliśmy przyjemność współpracować z osobami zajmującymi się takimi dyscyplinami jak siatkówka, koszykówka, piłka nożna, lekka atletyka, pływanie oraz taniec. Doskonale rozumiemy sportowców, ponieważ sami nimi jesteśmy. 

 

Rehabilitacja sportowa jest koncepcją mającą na celu integrację rehabilitacji i prewencji w sporcie.

Jest to dział fizjoterapii, w którym grupą docelową są osoby aktywne fizycznie i sportowcy. W związku z ich szczególnymi oczekiwaniami zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym, konieczne jest zastosowanie unikalnego, indywidualnego programu treningowego.

Przy specjalistycznej rehabilitacji sportowej uwzględniamy podstawy fizjologii wysiłku danego sportowca w uprawianej przez niego dyscyplinie, zajmujemy się terapią po kontuzjach, operacjach, urazach, prowadzimy rehabilitację profilaktyczną, przygotowawczą do wysiłku i sezonu treningowego. Dokładnie analizujemy biomechanikę narządu ruchu z uwzględnieniem specyfiki uprawianego sportu, co zapewnia szybki powrót do sprawności sportowej i utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu w jego najwyższych możliwościach.

bottom of page